Logo Archiwum Państwowego w Olsztynie

Zlot Grunwaldzki 2017

Początek warsztató kaligraficznych na Zlocie Grunwaldzkim

W dniu 13 lipca br. mieliśmy przyjemność już po raz trzeci uczestniczyć w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim – imprezie organizowanej dzięki wielkiemu zaangażowaniu Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej im. Grunwaldu.

Pracownicy Archiwum Państwowego w Olsztynie kolejny raz przeprowadzili warsztaty archiwalne skierowane do uczestników Zlotu. W tym roku harcerze mieli okazję poznać tajniki pracy średniowiecznego skryby i na „własnej skórze” podjąć próbę odtworzenia dawnego pisma za pomocą tradycyjnego pióra i atramentu. Cieszymy się, że nasza propozycja warsztatów spotkała się z tak dużym zainteresowaniem – archiwalny namiot odwiedziło ponad 90 osób. Warsztaty zostały przygotowane w oparciu o materiały wykorzystywane w trakcie zajęć archiwalnych „Książka na przestrzeni wieków w świetle zasobu Archiwum Państwowego w Olsztynie”, organizowanych w siedzibie Archiwum Państwowego w Olsztynie dzięki wsparciu finansowemu Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Organizatorom Zlotu serdecznie dziękujemy za zaproszenie, a uczestnikom warsztatów za zaangażowanie i aktywny udział w zajęciach.

Do zobaczenia za rok!

Pierwsze próby kaligraficzne uczestników Zlotu

Efekty pracy jednej z harcerek

Pracownik APO Ewelina Gołębiowska

Grupa harcerzy w trakcie warsztatów kaligraficznych

Nauka pisania w trakcie warsztatów kaligraficznych