17. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Po raz kolejny Archiwum Państwowe w Olsztynie włączyło się w coroczne obchody Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Z okazji 17. już edycji tego wydarzenia pracownicy Archiwum zorganizowali i przeprowadzili warsztaty „Kalendarze dawniej i dziś w zasobie Archiwum Państwowego w Olsztynie” oraz „Sto lat przemian. Olsztyn w latach 1918-2018”.

W dniach 26 i 27 września uczniowie z dwóch olsztyńskich szkół podstawowych (SP 18 oraz SP 33) poznali historię i ewolucję kalendarzy na przestrzeni wieków, a także mieli okazję poznać specyfikę tego typu publikacji znajdujących się w naszym zasobie. W części praktycznej uczestnicy warsztatów stworzyli kartki z kalendarza przy użyciu własnej wyobraźni i przy niewielkim wsparciu atramentu, kredek oraz bambusowych patyczków. Wszystkie prace zostały na koniec zabezpieczone lakiem oraz pamiątkową pieczęcią.

Warsztaty poświęcone Olsztynowi przybliżyły natomiast historię naszego miasta oraz dzieje przeobrażeń urbanistycznych, jakim ulegało na przestrzeni stu lat. Zdobyta w części teoretycznej wiedza umożliwiła uczestnikom zlokalizowanie poszczególnych zabytkowych obiektów architektonicznych na specjlanej mapie magnetycznej.

Serdecznie dziękujemy za wizytę, aktywny udział i zaangażowanie wszystkich uczestników, a także ich opiekunów. Do zobaczenia za rok!

BIP Szukaj w ArchiwachFacebookYouTubeobywatel.gov.plRODO