Archiwa Rodzinne Niepodległej

Archiwum Państwowe w Olsztynie rozpoczyna realizację projektu zainicjowanego przez Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych w Warszawie pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej”.
 
Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy obywateli na temat roli oraz znaczenia poszczególnych osób, rodzin i społeczności lokalnych w okresie obejmującym proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Pragniemy pochylić się nad indywidualnymi historiami ludzi, na których losach odcisnęła swe piętno historia, zarówno ta „wielka”, jak i dotykająca życia codziennego.
 
Projekt skierowany jest do osób, które chciałyby przekazać nieodpłatnie do Archiwum Państwowego w Olsztynie pamiątki rodzinne, m.in.: dokumenty, listy, fotografie, rysunki, albumy, dyplomy, ze szczególnym uwzględnieniem okresu 1918-1939. Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje na temat metod odpowiedniego tworzenia archiwum rodzinnego oraz zasad przechowywania, opisywania i zabezpieczenia rodzinnej spuścizny, które pozwolą uchronić cenne pamiątki przed zniszczeniem i uszkodzeniem.
 
W Archiwum Państwowym w Olsztynie przy ul. Partyzantów 18 uruchomione zostały punkty konsultacyjne dla osób pragnących uzyskać szczegółowe informacje związane z projektem. Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 8.00-14.00 lub pod numerem telefonu 89 527 60 96 wew. 312, 314.