Kroniki Szkolne

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Archiwów w olsztyńskim archiwum, będzie obchodzony - wyjątkowo - w piątek i w sobotę (8-9 czerwca 2018 r.).

Pierwszego dnia - 8 czerwca  -  zaplanowane są zajęcia edukacyjne dla uczniów jednej z olsztyńskich szkół podstawowych. W trakcie lekcji archiwalnej dotyczącej kronik, dzieci i młodzież uzyska odpowiedzi na pytania: Czym jest kronika? Jak ją prowadzić? Czy dziadkowie i rodzice też prowadzili  kroniki szkolne? Jak wygląda najstarsza kronika w zasobie APO? Pracownicy archiwum odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania młodych kronikarzy. Instruktorzy zaprezentują unikalny materiał źródłowy, jakim są kroniki szkolne, kolonijne czy też harcerskie. W programie ponadto wystawa najciekawszych kronik i dokumentów związanych z życiem szkoły z zasobu APO oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

Drugiego dnia - 9 czerwca -  odbędzie się oficjalna część obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów. W programie seminarium „Archiwum Olsztynowi na urodziny. Jubileusz 665 - lecia miasta”, otwarcie wystawy oraz zwiedzanie zakamarków Archiwum w Olsztynie.

BIP Szukaj w ArchiwachFacebookYouTubeobywatel.gov.plRODO