Strona główna

Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Olsztynie z dnia 29 lipca 2020 r.

29 Lipca 2020

Uprzejmie informuję, że od 3 sierpnia br. Czytelnia Archiwum będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00.

Czytaj więcej

Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Olsztynie z dnia 25 maja br.

26 Maja 2020

Uprzejmie informuję, że od dnia 29 maja br. Archiwum Państwowe w Olsztynie wznawia w ograniczonym zakresie udostępnianie materiałów archiwalnych w Pracowni Naukowej oraz bezpośrednią obsługę klientów.

 

Czytaj więcej
dr Tadeusz Brzeczkowski

Pożegnanie...

5 Sierpnia 2020

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 4 sierpnia 2020 r. zmarł dr Tadeusz Brzeczkowski, wieloletni pracownik Archiwum Państwowego w Olsztynie, kierownik Oddziału I – Opracowania Zasobu.

 

 

 

Czytaj więcej
Fot. Joanna Kowalczyk-Stużyńska

Malarstwo w dobie pandemii

5 Sierpnia 2020

Dzięki uprzejmości pani Joanny Kowalczyk-Stużyńskiej udostępniamy kolejne materiały, które trafiły do olsztyńskiego Archiwum Pandemii.

Czytaj więcej
Pan Józef Tadejewski, pani Bogumiła Maciejewska i pani Beata Wacławik, dyrektor APO

Pożegnanie pani Bogumiły Maciejewskiej

31 Lipca 2020

W tym tygodniu pożegnaliśmy długoletnią pracownicę Archiwum Państwowego w Olsztynie, panią Bogumiłę Maciejewską. Pani Bogumiła, zawsze pogodna i uśmiechnięta, przez lata sprawowała pieczę nad archiwalnym sekretariatem oraz kadrami.

Czytaj więcej

Waldemar Mierzwa, Mirosław Gworek „Mazury na jeziorach i w kuchni”

13 Lipca 2020

Pragniemy poinformować o premierze nowej publikacji współfinansowanej przez Archiwum Państwowe w Olsztynie. Nakładem Oficyny Wydawniczej Retman ukazała się książka autorstwa Waldemara Mierzwy i Mirosława Gworka „Mazury na jeziorach i w kuchni”.

Czytaj więcej
Okładka monografii prof. Janusza Małłka „Zanik ludu mazurskiego”

„Zanik ludu mazurskiego” prof. Janusza Małłka

10 Lipca 2020

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Oficyny Wydawniczej Retman w serii „Moja Biblioteka Mazurska” ukazała się monografia prof. Janusza Małłka „Zanik ludu mazurskiego”, której współwydawcą jest Archiwum Państwowe w Olsztynie.

Czytaj więcej
http://olsztyn.ap.gov.pl/plebiscyt-na-warmii-i-mazurach-w-swietle-zrodel-archiwum-panstwowego-w-olsztynie

Plebiscyt na Warmii i Mazurach w świetle źródeł Archiwum Państwowego w Olsztynie

9 Lipca 2020

W roku 2020 mija 100 lat od przeprowadzenia plebiscytów na terenach Warmii i Mazur. Z tej okazji Archiwum Państwowe w Olsztynie zaprasza do obejrzenia wystawy wirtualnej „Plebiscyt na Warmii i Mazurach w świetle źródeł Archiwum Państwowego w Olsztynie”.

Czytaj więcej

Pandemia w fotograficznym obiektywie

6 Lipca 2020

Do olsztyńskiego Archiwum Pandemii trafiły fotografie artystyczne, które stanowią niezwykły dokument naszej codzienności upływającej w cieniu COVID-19.

Czytaj więcej

Dziki zawitały w progi AP Olsztyn

30 Czerwca 2020

Przedstawiamy pierwszych użytkowników, którzy w dniu dzisiejszym z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie AP Olsztyn. Sympatyczna rodzinka została uchwycona przez obiektyw naszego fotografa-archiwisty, Andrzeja Kułyka.

 

Czytaj więcej

BIP Szukaj w ArchiwachFacebookYouTubeobywatel.gov.plRODO